Nelieli un ātri aizdevumi

Nelielu aizdevumu parasti piedāvā tikai ātrie kredīti, jo bankas īpaši nenodarbojas ar pavisam mazu kredītu izsniegšanu. Banku darbība ir pārāk plaša un šie kredīti ir, savā ziņā, pārāk mazi. Taču arī banka, ir iespējams rast kādus nelielus aizdevumus, ja esat gatavi tam pievērsties. Piemērs ir overdrafts vai kredītlīnija, arī kredītkarte. Šiem pakalpojumiem tiek noteikts kāds konkrēts limits, bet jums nav tas viss jāizmanto. Ja banka jums piedāvā overdraftu par 200 eiro, jums tas nav jāpieņem. Varat izvēlēties to pieslēgt par mazāku summu, lai nerastos lieki kārdinājumi. Kredītkartes varētu nebūt īpaši izdevīgas, jo tām līdzi nāk lielākas papildus izmaksas. Taču kā variants nelielu līdzekļu ieguvei arī šis variants var būt noderīgs. Jautājums ir arī par to, vai jums šādi aizdevumi ir nepieciešami bieži vai tikai šoreiz. Ja bieži, tad, piemēram, overdrafts var aiztaupīt liekas raizes un papildus līdzekļi būs pieejami pastāvīgi.

Ātrie kredīti ir diezgan nepieejami, tāpēc, ja Jūs vēlaties aizņemties naudu no ātro kredītu kompānijām, būtu vēlams nokārtot visas iepriekš nenokārtotās parādsaistības. Izvērtējot potenciālā klienta ienākumus un obligātos izdevumus, tiek izvērtēta tā maksātspēja jeb kredītspēja. To raksturo personas ikmēneša ienākumu atbilstība ikmēneša kredīta maksājumam, tātad, ja personas ikmēneša ienākumi ir tik regulāri, lai nosegtu maksājumus visu aizdevuma termiņu, un tik pietiekami, lai pilnībā nosegtu ikmēneša maksājumu normu, kā arī tādā apmērā, lai pēc ikmēneša maksājuma veikšanas vēl paliktu līdzekļi iztikai, persona var tikt uzskatīta par kredītspējīgu. Neviena kredīta kompānija neizsniegs naudu cilvēkam, kuram jau ir grūtības ar ikmēneša maksājumu veikšanu, pārtikas iegādi un primitīvu sadzīves preču pirkšanu. Kredītu kompānijas ievāc visu nepieciešamo informāciju par klientiem un tikai tad lemj par to vai piešķirt aizdevumu.

Aizdevumi jāņem pārdomāti

Lai arī kuru aizdevuma veidu Jūs izvēlētos ­ vai tie būtu SMS kredīti vai auto aizdevums ­ šis lēmums jāpieņem pārdomāti. Lai saprastu vai Jūs esat pietiekami maksātspējīgs, lai ātrie kredīti Jums nesagādātu jaunas finanšu problēmas, atbildiet sev uz šādiem jautājumiem:

  • Vai mani ienākumi ir pietiekami stabili un paredzami?
  • Vai mans ienākumu apjoms ir pietiekami liels, lai es gan nomaksātu kredītus, gan spētu apmaksāt savus regulāros ikdienas maksājumus?
  • Vai manas kopējās kredītsaistības, tajā skaitā kredītlīnija un mācību kredīti, ir mazākas par pusi no maniem izdevumiem?

Ja uz visiem jautājumiem esat atbildējis apstiprinoši, tad Jūsu maksātspēja ir atbilstoša, lai saņemtu aizdevumu. Galvenais pirms kredītsaistību uzņemšanās rūpīgi izvērtēt savas iespējas kredītu laicīgi atmaksāt!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *