KASKO un OCTA polise no LTAB – Jūsu iespēja pasargāt sevi un tuviniekus

Viens no būtiskākajiem ar drošību saistītajiem aspektiem ir korekta auto vadīšana un nenokļūšana ceļu satiksmes negadījumā. Lai no tā izvairītos, vairumā gadījumu, jāizmanto auto apdrošināšana un veselais saprāts un prasme vadīt automobīli , atrodoties aktīvā ceļu satiksmē, bet, lai ceļu satiksmes negadījums nebūtu tik nepatīkams, ir ieviestas KASKO polise un OCTA polise. Jāuzver, ka “octas” cenas ir vienlīdzūgas gūtajam labumam. Lai veicinātu izpratni par polises nepieciešamību, visi ir aicināti iepazīties ar “octas” cenas darbības un atlīdzības izmaksu principiem.

Kā “octas” jeb OCTA polise kļuva par neatņemamu autovadītāju ikdienas daļu

Līdz ar iestāšanos Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEZ) un Eiropas Savienībā, uz Latviju ir attiecas tie paši noteikumi, kas citās dalībvalstīs, piemēram, auto apdrošināšana, kas pārējās dalībvalstīs. Tas ir vienkāršojis darbu , ko veic apdrošināšanas kompānijas, jo ir noteikti unificēti noteikumi un auto apdrošināšana, izmantojot “octas cenas” var tikt veikta, lietojot kādu no 3 apdrošināšanas veidiem:

standartlīgums jeb KASKO vai OCTA polise;

robežapdrošināšanas līgums;

“Zaļā karte” jeb starptautiskais apdrošināšanas līgums.

Izmantojiet iespēju iegādāties lētāk – “octas” cenas ir mainīgas!

Iespēja nopirkt pakalpojumu “OCTA polise” internetā – risinājums steidzīgajiem

Tikai pirms nedaudz masāk kā 20 gadiem, Latvijā stājās spēkē likumdošana attiecībā par obligāto auto apdrošināšanu un tika ieviesta auto apdrošināšana jeb OCTA polise un KASKO polise. Tā noteica, ka apdrošināšanas izmaksu lielumu nosaka apdrošinātājs, ievērojot transportlīdzekļa veidu, pielietošanas mērķi un citus riskus ietekmējošus faktorus. Līdz ar brīdi, kad acīmredzami pazeminājās “octas” cenas:

apdrošinātāju atbildība palielinājās;

tika aktualizēta emocionālo zaudējumu atmaksa;

Latvijā noslēgtie standarta, robežapdrošināšanas un zaļās kartes līgumi ir spēkā visā ES un ārpus tās;

tika noteikta apdrošinājuma ņēmēja un apdrošinātāja atbildība un pienākumi.

Ņemot vērā, ka brīvais tirgus uzņēma apgriezienus, valsts noteicošās lomas mazināšana šajā jomā bija ekonomiski efektīva un pamatota un visi ieguva – gan mašīnu īpašnieki, gan likumdevēji.

Tagad ikviens var salīdzināt KASKO un OCTA izmaksas Latvijā

Pateicoties aktīvai LTAB pieredzējušo profesionāļu darbībai, arī Latvijā ir pieejama kvalitatīvba satura literatūra un reklāmas kampaņas par drošību uz ceļa. Sadarbībā ar Ceļu Satiksmes Drošības direkciju tiek organizēti kopīgi pasākumi gan nesasteigtas un pārdomātas auto vadīšanas veicināšanai, gan veikti konkurences regulēšanas pasākumi “octu” jeb pakalpojuma “auto apdrošināšana” polišu tirdzniecības nodrošināšanai. LTAB speciālisti iesaka:

izmantot pakalpojumus KASKO un “OCTA kalkulators”, jo tas sniedz objektīvu informāciju par pakalpojuma KASKO (LTAB to nenodrošina) un  “OCTA polise” izmaksas, ja nepieciešama transportlīdzekļu apdrošināšana;

iepazīties ar aktuālo informāciju par mašīnas apdrošināšana;

izvēlēties OCTA online un KASKO vai OCTA Latvija.

Izpētiet sīkāk iekļauto objektīvo informāciju par iespējām izmantot pakalpojumus “auto apdrošināšana” un KASKO (pie partneriem) vai “octa polise”, un iegādāties lētas “octas” www.ltab.lv! Atcerieties – drošība sākas ar lēmumu iegādāties OCTA polisi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *