Kas ir KASKO apdrošināšana?

Šī polise ir vajadzīga ikkatram autovadītājam, ja vien viņš vēlas sevi pasargāt no neplānotiem izdevumiem tādos gadījumos kā automašīnas bojāšana, apzagšana vai nolaupīšana.

Ja OCTA polise ir obligāta un valsts noteikta, tad KASKO apdrošināšana ir pilnīgi Jūsu ziņā, tas ir, brīvprātīga. Tomēr ir vērts to iegādāties, jo būsiet pasargāts no daudziem riskiem – arī tad, ka ceļu satiksmes negadījumā būsiet vainojams Jūs pats.

Parasti KASKO polise tiek iegādāta tieši vieglajām automašīnām, taču Jūs varat to iegādāties arī tādēļ, lai apdrošinātu kravas auto, dažāda izmēra autobusus, traktoru tehniku, motociklus vai piekabes.

Varat būt drošs, ka KASKO polise Jūs pasargās, iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā, uzkrītot kādam priekšmetam, saduroties ar šķērsli, apgāžoties, ugunsgrēka vai eksplozijas, vai citu dabas stihiju gadījumā, arī no vandaļu uzbrukuma. Būsiet pasargāts arī no auto aprīkojuma – magnetofonu, audio iekārtu, virsbūves daļu u.c. – zādzības vai bojāšanas.

KASKO polises cena ir atkarīga no tādiem faktoriem kā auto vērtība, vecums, marka un modelis, arī no riskiem, pret kuriem izvēlaties nodrošināties. Svarīga ir arī apdrošināšanas ņēmēja apdrošināšanas vēsture, polises darbības teritorija, pašriska apmērs un auto uzstādītajām drošības ierīcēm.

Obligāti pievērsiet uzmanību, kurās teritorijās KASKO polise ir derīgs. Parasti tiek piedāvāts izvēlēties šādu teritoriju: Latvija, Baltija, Eiropas Savienības valstis (arī Īslande, Lihtenšteina, Norvēģija). Var iegādāties arī polisi Krievijai un NVS valstīm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *