Kāda apdrošināšana nepieciešama Tavam spēkratam?

Par auto apdrošināšanu dzirdējis ikviens, taču ne visiem ir skaidrs, kādos brīžos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA polise

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis viņš. OCTA apdrošināšana ir obligāti nepieciešama ikvienam spēkratam, kas piedalās ceļu satiksmē

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne vien otra transporta līdzekļa vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas izraisījis negadījumu. Vairāk lasi te!

KASKO

Vēl viens transportlīdzekļu apdrošināšanas veids ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana kompensē zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja auto tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO sedz automašīnas remonta tēriņus. KASKO apdrošināšanas iegāde nav obligāta prasība, taču, ja auto pirkts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir pieejama daudzveidīgam transportlīdzekļu klāstam – ne tikai vieglajām automašīnām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti noformējama internetā. Izdevīgākos variantus ātri atradīsi ievadot informāciju kalkulatorā – tas atvieglos izvēli.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Aspekti, kas nosaka apdrošināšanas polises izmaksas

Lai sameklētu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski saprast, kādi faktori nosaka tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska apmērs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *